Regulamin szkoły
Regulamin uczestnictwa w kursie szkoły językowej Multilang
- Szkoła Językowa Multilang prowadzi kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
- Zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły przy ul. Sienkiewicza 12E lub po uzgodnieniu w innym miejscu wskazanym przez kursanta.
- Szkołą kieruje Dyrektor.
- Rok Szkolny w Szkole Językowej Multilang trwa od września do czerwca.
- Kursy letnie odbywają się w miesiącach lipiec i sierpień.
- Przyporządkowanie słuchacza do danej grupy odbywa się na podstawie bezpłatnej rozmowy kwalifikacyjnej z lektorem po wypełnieniu przez kandydata testu badającego poziom językowy.
7.Rekrutacja prowadzona jest na początku roku szkolnego (we wrześniu) oraz w systemie ciągłym.
- Zajęcia trwają w systemie: 60, 75 lub 90 minut.
- Grupy zwykłe obejmują od 3 do 10 osób.
- Grupy zwykłe są rozliczane kwartalnie.
- W przypadku zmniejszenia się liczebności grupy, szkoła ma prawo zwiększyć stawkę za godzinę od kolejnego kwartału, a w przypadku powiększenia grupy stawka za godzinę lekcyjną ulega pomniejszeniu od kolejnego kwartału według aktualnego cennika opublikowanego na stronie internetowej szkoły oraz dostępnego w sekretariacie szkoły.
- Zajęcia prowadzone są minimum raz w tygodniu. Terminy zajęć ustalane są z początkiem kursu. Stałe terminy zajęć mogą ulec zmianie po akceptacji wszystkich uczestników zajęć w danej grupie oraz dyrektora szkoły.
- 3
Zajęcia indywidualne i grupy zorganizowane.
- Przez grupę zorganizowaną rozumie się: grupę zgłoszoną przez firmę, instytucję publiczną lub inną organizację, gdzie wszystkie decyzje dotyczące zajęć danej grupy podejmuje jedna osoba reprezentująca grupę.
- W przypadku zajęć indywidualnych lub grup zorganizowanych kurs może być rozliczany miesięcznie lub kwartalnie.
- W przypadku zajęć indywidualnych lub grup zorganizowanych, kursanci mają prawo odwołać zaplanowane zajęcia bez ponoszenia kosztów pod warunkiem, że zrobią to co najmniej na 6 godzin przed planowanym rozpoczęciem zajęć (powiadomienie tylko smsem lub telefonicznie).
- Za zajęcia odwołane w terminie krótszym niż określonym w punkcie 3 grupa (kursant) zobowiązany jest do pokrycia całej kwoty za odwołane zajęcia.
- Zasady przeprowadzania kursu w grupie zorganizowanej może określić odrębna umowa.
- Grupy dwuosobowe to grupy zwykłe (niezorganizowane) składające się z dwóch kursantów.
- W grupach dwuosobowych w przypadku przedłużającej się niemożności przyjścia na zajęcia jednego z kursantów (dłużej niż tydzień) z powodów losowych (choroba, inne nieprzewidziane sprawy osobiste itd.) kursant ten może prosić o przerwanie kursu do czasu, gdy będzie mógł powrócić na zajęcia.
- W przypadku pojedynczych nieobecności (obejmujących okres do 7 dni) kursant ponosi pełną opłatę za zajęcia mimo jego nieobecności.
- Prośba o przerwanie kursu musi zostać zgłoszona przynajmniej na dzień przed planowanym terminem rozpoczęcia kolejnych zajęć.
- W przerwaniu kursu przez jednego z kursantów, drugi kursant może kontynuować zajęcia indywidualnie według cen obowiązujących za zajęcia indywidualne.
- Nieobecność jednego z kursantów nie obliguje lektora do powtórzenia materiału przerobionego podczas jego nieobecności po powrocie przez niego na zajęcia.
- W grupach dwuosobowych kurs może być rozliczany miesięcznie lub kwartalnie.
- 5
Prawa i obowiązki kursanta
- Jeżeli z przyczyn losowych wyznaczony lektor nie dotrze na zajęcia, Dyrektor zorganizuje zastępstwo lub odwoła zajęcia. W przypadku odwołania zajęć Szkoła zwróci kursantom opłaty za odwołane zajęcia, rozliczając je na poczet kolejnego kwartału (miesiąca), lub w przypadku ostatniego okresu rozliczeniowego w danym Roku Szkolnym zwróci pieniądze w gotówce lub przelewem.
- Zajęcia odwołane nie są odrabiane, chyba że kursanci uzgodnią to w porozumieniu z lektorem i wszyscy kursanci wyrażą na to zgodę.
- Kursant zobowiązany jest do brania aktywnego udziału w zajęciach i stosowania się do zaleceń wynikających z programu nauczania, przekazanych przez nauczycieli podczas zajęć.
- W trakcie zajęć zabrania się odbierania telefonu komórkowego oraz wychodzenia z pomieszczenia, gdzie odbywają się zajęcia w celu odebrania telefonu.
- W przypadku nieobecności kursanta na zajęciach, z zajęć nie może korzystać inna osoba niebędąca kursantem szkoły.
- Szkoła zapewnia opiekę nad dziećmi na terenie szkoły i w czasie trwania zajęć.
- W przypadku częstego odwoływania zajęć przez kursantów indywidualnych lub grupy zorganizowane (50% planowanych zajęć i więcej) Dyrektor ma prawo do zakończenia kursu po upływie danego okresu rozliczeniowego.
- Kursanci zobowiązani są do przestrzegania społecznie przyjętych norm zachowania w Szkole tzn. niezakłócania pracy nauczyciela oraz niezakłócania nauki innym uczestnikom kursu. W przypadku rażącego naruszania przez kursanta społecznie przyjętych norm, Szkoła ma prawo do skreślenia takiego kursanta z listy uczestników kursu w trybie natychmiastowym.
- Kursant zobowiązany jest do dokonania terminowych opłat za kurs, a w przypadku płatności nieterminowych, opłat regulaminowych określonych w punkcie 6.
- Wpłata następuje przelewem bankowym na rachunek 66 1140 2004 0000 3502 3108 3776 lub w sekretariacie szkoły z góry za cały okres rozliczeniowy w terminie do 7 dni od momentu wystawienia faktury (w przypadku firm) lub w pierwszym tygodniu nowego cyklu rozliczeniowego.
- Dyrektor może ustalić dokonywanie płatności z dołu (na koniec cyklu rozliczeniowego). Termin zapłaty wyznacza wówczas umowa z kursantem (firmą).
- Obowiązujące opłaty za kurs określone są w cenniku ustalonym przez Dyrektora. Cennik jest dostępny w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.
- Za przekroczenie terminu płatności Szkoła może zawiesić kursantowi naukę do momentu uregulowania zaległości za cały miesiąc. Szkoła naliczy również odsetki ustawowe.
- Dla kolejnego członka rodziny lub dla osoby, która przyprowadzi nowego kursanta przysługuje 10% rabat w pierwszym okresie rozliczeniowym.
- Przy zapisie na kurs pobierane jest wpisowe – zaliczka w wysokości 60 PLN, która w momencie rozpoczęcia zajęć rozliczana jest na poczet pierwszego kwartału nauki. Wpisowe należy uiścić po rozmowie kwalifikacyjnej i podpisaniu oświadczenia o akceptacji regulaminu.
- Osoba zgłaszająca się na kurs traktowana jest jako kursant od momentu wpłacenia wpisowego.
Zasady przyznawania świadectw i zaświadczeń
- Szkoła wydaje dwa typy dokumentów:
- a) świadectwo
- b) zaświadczenie
- Świadectwo ukończenia kursu w szkole języków Multilang przyznawane jest osobom, które ukończyły dany poziom nauki i spełniły wszystkie z następujących warunków:
- a) zdały egzamin końcowy osiągając wynik minimum 40% maksymalnej ilości punktów
- b) przerobiły materiał obowiązujący na danym poziomie kursu
- c) odbyły minimum 70% łącznej ilości zajęć na kursie
- d) uregulowały wszystkie płatności za kurs
- Termin przystąpienia do egzaminu końcowego wynosi 30 dni od dnia zakończenia kursu.
- Jeden kurs, po którym zostaje przyznane świadectwo, wynosi od 90 do 200 godzin zajęć.
- Zaświadczenie
Zaświadczenie informuje tylko o ukończeniu określonej liczby godzin kursu i wydawane jest na żądanie po ukończeniu minimum 40 godzin kursu.
- Reklamacje należy składać pisemnie w sekretariacie szkoły lub przez email. Szkoła rozpatrzy reklamację w ciągu 14 dni od jej złożenia.
- Reklamacje należy składać w okresie trwania umowy i w ciągu miesiąca od jej rozwiązania. Reklamacja nie może być złożona później niż trzy miesiące od wystąpienia reklamowanego zdarzenia.
- Kursant oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem i wyraża zgodę na postanowienia w nim zawarte. W przypadku osób poniżej 18 roku życia wymaga się, aby potwierdzenie tego faktu zostało dokonane przez prawnego opiekuna kursanta.
- Niestosowanie się do Regulaminu może być podstawą do skreślenia z listy kursantów w trybie natychmiastowym bez zwrotu kosztów za nieodbyte zajęcia.
- Regulamin może ulec zmianie w każdym czasie. Zmiana Regulaminu w trakcie trwającego kursu wymaga akceptacji kursanta.
Regulamin zatwierdził dyrektor Szkoły:
Ostrów Wlkp. 12.03.2022